Artykuły dotyczące samorządu wsi Różanki

ZEBRANIE WIEJSKIE Z BIOGAZOWNIĄ I KURNIKAMI W TLE...

 

Sołtys i Rada Sołecka Wsi Różanki - to organizatorzy  ZEBRANIA  WIEJSKIEGO, które odbyło się dzisiaj, 24.04.2019 roku z udziałem  Mieszkańców naszego sołectwa oraz Różanek  - Szklarni, Wawrowa, Janczewa,Wojcieszyc i osiedla Bermudy. W sumie przybyło 107 osób żywotnie zainteresowanych problematyką spotkania, tzn. ponownym projektem budowy elektrociepłowni na biogaz oraz olbrzymiej fermy kurzej w sąsiedztwie naszych miejscowości.

     Z ramienia Urzędu Gminy Kłodawa obecni byli: Wójt Pani Anna Mołodciak, kierownik Referatu Inwestycji Pan Jerzy Jesis oraz specjalista ds inwestycji Pan Bartosz Kołodziejczak.

     Zabrakło przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska UW w Gorzowie W., chociaż uprzednio potwierdzali swoje przybycie. W ostatniej chwili przed zebraniem, dyrektor RDOŚ - Pan Józef Kruczkowski przysłał wiadomość SMS, w której poinformował, że nie może na to niezwykle ważne dla nas zebranie, przybyć.

     Uwaga !!! To właśnie Pan J. Kruczkowski podpisał pozytywną opinię budowie biogazowni!!! 

To na podstawie tejże opinii sądy uchyliły negatywną opinię wobec budowy elektrociepłowni, którą wydała Wójt Gminy Kłodawa!!!

   Oburzenie Mieszkańców Różanek i innych miejscowocśi obecnych na  Zebraniu Wiejskim, było olbrzymie.

Wszyscy jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami  inwestycji, które zniszczą nasze życie!

    Odór, hałas, ciągły ruch wielkich samochodów dostawczych, które do reszty zrujnują nasze drogi, olbrzymie populacje gryzoni i much, możliwość awarii i uwalnianie toksycznych gazów,  spadek wartości naszych posesji i gruntów - to argumenty przeciwko  planowanym inwestycjom, które były przytaczane w trakcie  dyskusji.

   Na zebraniu obecne były gorzowskie media: TVP, Radio i Gazeta Lubuska.

   Na stronie internetowej Urzędu Gminy Kłodawa jest już oficjalna informacja o wszczęciu procedur związanych ze złożeniem  wniosków w sprawie budowy elektrociepłowni na biogaz oraz farmy kurzej przez  potencjalnych inwestorów.  Przez okres 21 dni możemy składać w UG  nasze opinie, wnioski, uwagi, propozycje, które będą SPRZECIWAMI  przeciwko tym wyjątkowo niebezpiecznym i uciążliwym  inwestycjom.

   Zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w tym sprzeciwie!

Brońmy naszej MAŁEJ  OJCZYZNY przed jej zniszczeniem przez obcych inwestorów!

Proponujmy, by tereny te planować pod budownictwo mieszkaniowe!

                                                                                                                                Bożena Adamczak

 

 

Pogoda