Podstawowe wiadomości o wsi Różanki

Swięto PLONÓW - SANTOCKO 2013

 

SANTOCKO - GOSPODARZ GMINNYCH  I  POWIATOWYCH DOŻYNEK- 2013 -  powitało licznie przybyłych mieszkańców naszej Gminy i Powiatu piękną pogodą i serdecznością. Poszczególne Sołectwa przygotowały bardzo ciekawe stoiska z atrakcyjną dekoracją i jadłem. Nasze sołectwo serwowało pyszne ciasta, chleb ze smalcem i chłodzące napoje. Cieszymy się bardzo, że nasze dożynkowe propozycje przypadły do gustu przybyłym gościom.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się MSZĄ ŚW. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Santocku.  Po dziękczynnym nabożeństwie uformował się KOROWÓD  DOŻYNKOWY. w którym uczestniczyli nasi WŁODARZE, zespoły wokalne, wierni. Oficjalnego Rozpoczęcia Święta  PLONÓW dokonali:

WÓJT NASZEJ GMINY - PANI  ANNA  MOŁODCIAK I  STAROSTA  GORZOWSKI - PAN  JÓZEF  KRUCZKOWSKI. 

Szczególnymi bohaterami dzisiejszych DOŻYNEK były osoby wyróżnione z poszczególnych sołectw. Za trud pracy na ROLI, za działalność na rzecz NASZEJ  WSI, za pracę charytatywną - DYPLOMY   UZNANIA  otrzymali: 

Pani Bożena Płotnicka,

Pan Andrzej Dera,

Pan Krzysztof Więckowski.

Niezwykle pięknie podziękowano naszemu długoletniemu, byłemu SOŁTYSOWI - PANU  JULIANOWI  BANICKIEMU, który otrzymał  MEDAL ZA ZASŁUGI DLA  ROLNICTWA.

Medale dla  ZASŁUŻONYCH wręczali:

WICEWOJEWODA  LUBUSKI  -  PAN  JAN  ŚWIREPO

  I WICEMARSZAŁEK  WOJEWÓDZTWA  LUBUSKIEGO - PAN  MACIEJ  SZYKUŁA.

Po  OFICJALNYCH  UROCZYSTOŚCIACH rozpoczęły się występy zespołów wokalnych z naszej Gminy i Powiatu oraz niemieckiego Falkenhagen. Atrakcjami wieczoru DOŻYNKOWEGO był Cygański Zespół "TERNO" i Jan Zielinski - lider zespołu Bolter.

 

 

 

   

 

Pogoda