Aktywność radnych

NIEBEZPIECZNIE NA LIPOWEJ I NIEPODLEGŁOŚCI

 

  Na ulicach   NIEPODLEGŁOŚCI ( od K-22 w kierunku Wojcieszyc)  i LIPOWEJ   w Różankach jest wyjątkowo niebezpiecznie. Od świtu do póżnej nocy panuje tutaj duży ruch samochodowy, gdyż  drogi te prowadzą do nowych osiedli mieszkaniowych przy ulicach: Kwiatowej, Sportowej, Lipowej w cz. gminnej, Zielonej, Brzozowej, Szkolnej, Dębowej, Wiśniowej a także Kasztanowej. Ulicami tymi jeżdżą też rolnicy  do swoich gruntów ( traktorami, maszynami różnych typów). Wielokrotnie w ciągu dnia jeżdzi tędy autobus szkolny. A na boisko sportowe jadą dzieci i młodzież także z Gorzowa.

      Z ulic tych prowadzą zjazdy do przedszkola i szkoły. Prawie wszyscy rodzice przywożą swoje małe  dzieci  samochodami ale starsze idą same.  Niestety, nie ma tutaj żadnych znaków wskazujących, w których miejscach można ruchliwą jezdnię przekraczać.

       Na wniosek Radnej Bożeny Adamczak, Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp, które jest zarządcą tych dróg, zwołało ( w dniu 18.04.2019 r) spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Starostwa, Urzędu Gminy Kłodawa i Mieszkańcy Różanek.

     Podjęte zostały ustalenia, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa poruszających się ulicami Lipową i Niepodległości.

  

 

    

 

Pogoda