Podstawowe wiadomości o wsi Różanki

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

97 ROCZNICA  ODZYSKANIA  NIEPODLEGŁOŚCI  PRZEZ  NASZĄ  OJCZYZNĘ   została upamiętniona UROCZYSTĄ  WIECZORNICĄ  zorganizowaną w dniu 10.11.2015 r.  przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Różankach.

                   Słuchaliśmy nastrojowej poezji, śpiewaliśmy  patriotyczne pieśni, oglądaliśmy okolicznościowy film.  Było wzruszająco i sympatycznie.

                           Zastępca Wójta - Pan Jacek Kwiatkowski  opowiedział o tradycjach niepodległościowych w swojej Rodzinie. Jego Dziadek - EUGENIUSZ KWIATKOWSKI  to PIŁSUDCZYK -  OFICER - UŁAN...   SZABLA DZIADKA JEST PRZEKAZYWANA Z POKOLENIA NA POKOLENIE. OBECNIE JEST U SYNA - PANA MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO w RÓŻANKACH. TO  CENNA, HISTORYCZNA  PAMIĄTKA.

    PAŃSTWO KWIATKOWSCY PRZECHOWUJĄ TAKŻE DRUGĄ  PAMIĄTKĘ  PO  DZIADKU - METALOWE ZAKOŃCZENIE  DRZEWCA  PROPORCA  WOJSKOWEGO.  JEST TO ORZEŁ W KORONIE  A NAD NIM NAPIS : "BÓG,  HONOR,  OJCZYZNA".

          Bardzo ciekawe wystąpienie GOŚCIA było żywą lekcją historii.

SMUCI  jednakże , iż tylko kilkoro gości i nauczycieli uczestniczyło w tej akademii. Nie było mieszkańców Różanek, w tym rodziców występujących uczniów...

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda