Chór "Laudamus Te"

Działalność chóru "Laudamus Te"

 

Miłość do muzyki chóralnej stworzyła z nas zintegrowaną grupę ludzi, która lubi ze sobą przebywać, ćwiczyć, rozmawiać, wspólnie spędzać wolny czas. Mamy też osoby młode, a ich przykład pokazuje innym przedstawicielom młodzieży, że kultura to nie tylko zespoły popowe czy rockowe. Bogactwo kultury chóralnej pozwala nam pracować z tekstami naszych najlepszych poetów, i muzyką mistrzów. Jesteśmy ewenementem wśród innych zespołów wiejskich w Gminie i Powiecie. Chór nasz liczy obecnie 26 osób, a w tym: 13 sopranów, 7 altów, 3 tenorów, 3 basy. Próby odbywają się raz w tygodniu w salce parafialnej, która jest mała i ciasna, ale czekamy na remont świetlicy wiejskiej w Różankach. W naszym chórze śpiewają osoby z Różanek, Zdroiska, Santoczna i Rybakowa.  Spotykamy się w piątki, o godz.19.30 na 2 godziny lekcyjne.

Przedstawiamy krótkie kalendarium naszych występów w 2012 roku:

 

6 stycznia 2012 roku nasz chór wziął udział w IV Konkursie Kolęd w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gorzowie Wlkp.    

8 stycznia zaprezentowaliśmy 6 kolęd w siedzibie Sztabu Gminnego WOŚP w szkole w Kłodawie, chór przeznaczył też na licytację kosz ze słodyczami.

15 stycznia pojechaliśmy autokarem do Sulęcina, gdzie uczestniczyliśmy w XIV spotkaniu chórów parafialnych.                                                                                                                     

22 stycznia chór nasz śpiewał kolędy w gorzowskiej katedrze.

29 stycznia udaliśmy się do kościoła parafialnego w Kłodawie, gdzie prowadziliśmy śpiew jako oprawę liturgiczną Mszy świętej i przedstawiliśmy kilka kolęd w „mini-koncercie”. 

22 lutego rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Postu w parafii, w Środę Popielcową, a śpiew chóru uświetnił liturgię Mszy świętej. 

6 kwietnia prowadziliśmy śpiewy podczas parafialnej Adoracji Krzyża w Wielki Piątek.

20 maja odwiedziliśmy Kłodawę, aby na zaproszenie „ Kłodawianek” wziąć udział w Pierwszym Kłodawskim Przeglądzie Pieśni Maryjnych.

26 maja , również w Kłodawie, śpiewaliśmy podczas „Kłodawskiej Majówki 2012”.

7 lipca odpowiedzieliśmy na zaproszenie Rady Sołeckiej ze Zdroiska, i przygotowaliśmy program na V Wakacyjne Spotkania Kulturowe w Zdroisku- Hiszpania. 

26 sierpnia chór „ Laudamus Te” prowadził śpiew podczas uroczystej Eucharystii dożynkowej w Rybakowie, a także wystąpił na gminnych dożynkach z „lżejszym” repertuarem  podczas koncertu grup wokalnych z terenu naszej Gminy.

18 września  przygotowaliśmy śpiewy na Mszę świętą odpustową w Różankach. 

Od  zespołu „ Kłodawianki”, Sołtysa i Rady Sołeckiej Kłodawy otrzymaliśmy zaproszenie na VII Wieczór Pieśni Patriotycznej. W dniu 11 listopada zaprezentowaliśmy przygotowane przez nas utwory patriotyczne w sali wiejskiej w Kłodawie, podczas wspomnianej uroczystości.

W dniu 10 grudnia chór prowadził śpiew podczas Eucharystii rozpoczynającej Wizytację Kanoniczną J.E. Ks. Biskupa Stefana Regmunta w parafii Różanki.

14 grudnia udaliśmy się autokarem do Kostrzyna, aby zaprezentować kolędy podczas XVII Wojewódzkiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej województwa lubuskiego”.

19 grudnia spotkaliśmy się na Opłatku wraz z seniorami z Różanek, przygotowując na to spotkanie oprawę muzyczną i dzieląc się przygotowaniem opłatkowego stołu. W spotkaniu uczestniczyły władze Gminy i nasi kapłani.

                                                                                                          Opracowała Beata Lawer

 

               

 

                                          

 

 

Pogoda