Rada parafialna

Odpust Parafialny w Różankach

 

18 września przypada nasz ODPUST  PARAFIALNY, w tym bowiem dniu czcimy  w sposób szczególny PATRONA naszej świątyni - ŚW. STANISŁAWA  KOSTKĘ.

Na uroczystość przybyło wielu KSIĘŻY z naszego DEKANATU. Obecny był  nasz poprzedni długoletni Proboszcz - Ks. Kanonik DIONIZY  NOWAK.

Gości  - KSIĘŻY i zgromadzonych WIERNYCH powitał Proboszcz PARAFII RÓŻANKI - Ks. Kanonik BOGUSŁAW  KACZMAREK.

MSZĘ ŚW. KONCELEBROWANĄ odprawił i homilię wygłosił Ks. Jerzy PIASECKI w asyście KSIĘŻY KANONIKÓW: DIONIZEGO NOWAKA  I  BOGUSŁAWA  KACZMARKA.

Św. Stanisław Kostka jest patronem  DZIECI I MŁODZIEŻY, dlatego ich udział we wczorajszych uroczystościach był bardzo mocno zaakcentowany. To Oni (pod kierunkiem i z pomocą Katechetki - Pani Beaty Lawer)  przygotowali i przedstawili pouczającą  MODLITWĘ  WIERNYCH, wzięli udział w Procesji z DARAMI, oddali się w opiekę Św. Stanisława.

Odpustową liturgię uświetnił CHÓR "LAUDAMUS  TE".

Na zakończenie UROCZYSTOŚCI - Ks. Proboszcz Bogusław Kaczmarek złożył podziękowania  WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia naszego PARAFIALNEGO  ODPUSTU :

     - KSIĘŻOM-GOŚCIOM,

     - MŁODZIEŻY  za  udział w liturgii (i Opiekunce),

     - POCZTOWI  SZTANDAROWEMU,

     - CHÓROWI " LAUDAMUS  TE",

     - WIERNYM  z Różanek i innych miejscowości naszej Parafii,

     - DEKORATOROM za piękne kwiaty i dekorację Świątyni. 

Po PROCESJI mżna było kupić wspaniałe KREMÓWKI (zadbała o to nasza różankowska GRUPA  CHARYTATYWNA). Wierni zakupili także cebulki żonkili - zebrane środki przeznaczono na wsparcie GORZOWSKIEGO  HOSPICJUM.

W oddzielnym artykule podamy życiorys Św. Stanislawa Kostki.

 

 

 

 

 

Pogoda